snow covered house

Jaki ekogroszek wybrać?

Coraz więcej osób decyduje się na używanie ekogroszku. Niestety okazuje się, że nie wszyscy wiedzą który ekogroszek jest najlepszy do danego pieca, co może mieć dramatyczne skutki i nawet zniszczyć drogi sprzęt w naszej kotłowni. Jak wybrać najlepszy ekogroszek? Czy lepiej kierować się ceną czy jego kalorycznością?


Na co należy zwrócić uwagę wybierając ekogroszek?

Jeśli przyjdzie nam wybrać odpowiedni ekogroszek, przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę, jakie są jego parametry jakościowe i czy nadaje się on do naszego pieca. Tutaj warto zwrócić uwagę na pewne parametry, takie jak wartość opałowa, zawartość popiołu, zawartość siarki, wilgotność całkowita oraz granulacja. Wszystkie te czynniki będą miały ogromny wpływ na jakość ekogroszku i tego jak sprawdzi się w naszym piecu.
Warto tutaj pamiętać że zawartość popiołu powinna być jak najmniejsza, najlepiej, jeśli nie przekraczałaby ona 10%. Z kolei, jeśli chodzi o zawartość siarki, powinna ona być poniżej 1% im mniej siarki w ekogroszku, tym lepiej dla pieca, ale też dla twojego zdrowia.


Jaki jest dobry ekogroszek? Sprawdź ten artykuł.


Szukaj u zaufanego źródła

Niezależnie jednak jaki ekogroszek wybierzemy, najważniejsze jest to, żeby pochodził on ze sprawdzonego źródła, najlepiej kupować jest go u autoryzowanego sprzedawcy węgla. Warto tutaj przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość ekogroszku, a nie na jego niską cenę. Jeśli zadbamy o to żeby nasz ekogroszek był wysokiej jakości, okres grzewczy będzie dla nas dużo spokojniejszy. Będziemy odwiedzać kotłownię dużo rzadziej, nie będziemy musieli się też martwić o nasz piec. Warto też zwrócić uwagę na to, że dobry ekogroszek jest też dobry dla naszego środowiska, bo emituje on znacznie mniej pyłów do atmosfery.

Słowem podsumowania…

Podsumowując, wybierając ekogroszek warto kierować się jego jakością, a nie jego niską ceną. Bardzo ważne jest też to, żeby znaleźć sprawdzone źródło, z którego będziemy mogli kupować ekogroszek na dłużej. Dzięki temu przycinek nie będziemy musieli martwić się poszukiwaniami nowego dostawcy.

Dodaj komentarz